White HAT SEO i Black Hat SEO w pozycjonowaniu

White HAT SEO i Black Hat SEO w pozycjonowaniu

Pozycjonowanie można podzielić na dwie różne frakcje. Frakcja pierwsza, lepsza to White hat SEO, czyli wszystkie korzystne z punktu widzenia Google działania pozycjonerskie. Ta odmiana pozycjonowania bazuje na dobrych praktykach i uczciwości. Pozycjonowanie stron White hat SEO to jedyna opcja, w jaką powinno się inwestować. Jednakże jest jeszcze ciemna strona mocy, czyli Black hat SEO.

White hat SEO – co to jest?

Google ma pewne wytyczne dotyczące pozycjonowania stron, czyli inaczej takie przykazania dla administratorów i webmasterów. Gdy dana strona spełnia te przykazania, to możliwe jest osiągnięcie dobrej pozycji bez narażania się Google. Wtedy nasza strona jest bezpieczna i wiemy, że będzie odnosiła prawdziwe efekty. Nawet tanie pozycjonowanie może być realizowane według zasad White hat SEO, o ile oczywiście dany pozycjoner wie, co robić.

Black hat SEO – co to jest?

Mianem czarnej odmiany SEO nazywamy SPAM i jawne oszukiwanie wyszukiwarek. Kiedyś stronę można było wypozycjonować np. poprzez ukrycie w jej treści ogromnej ilości słów i fraz kluczowych pisanych czcionką w takim samym kolorze jak tło strony. Teraz roboty Google są mądre i od razu coś takiego wychwytują. Keyword stuffing jest po prostu niedopuszczalny i nie można realizować działań za pomocą wypychania witryny słowami kluczowymi. Rozsyłanie SPAMU i wszystkie inne działania, które doprowadzają daną witrynę do problemów, prędzej czy później mogą się skończyć filtrem lub banem.

Pozycjonowanie stron internetowych różni się w zależności od danej firmy. Każda realizuje je na swój sposób, a to oznacza, że w każdym przypadku możemy oczekiwać innych efektów. Jednakże powinniśmy się skłaniać w tym kierunku, żeby audyt strony internetowej i jej pozycjonowanie wykonywali ludzie, którzy się na tym po prostu znają. Jeżeli stosowane będą niedozwolone praktyki, to strona może na tym tylko stracić, a to się skończy dla administratora strasznie. Wpędzi go to w ogromne koszty, a dodatkowo przestanie on w tym czasie zarabiać na swojej stronie.

Kategorie

Leave a Comment

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *